Internetowy Kurs Angielskiego – Szybka Nauka Dla Początkujących

Internetowe kursy angielskiego to już dziś dzień powszedni. Niestety na większości z nich otrzymujemy masę materiałów, a dla początkujących rodzi się w głowie kompletny bałagan. Twórcy takich kursów myślą, że im więcej treści, tym lepiej dla kursanta, ale to całkowita nieprawda. Identycznie jak w tradycyjnym systemie szkolnym, o czy pisałem już we wpisie jak szybko nauczyć się angielskiego?

Z tego krótkiego wpisu dowiesz się jaki kurs internetowy wybrać, by szybko zacząć rozumieć język angielski oraz żeby Twoja nauka i pieniądze nie poszły na marne.

Sowa, która przechodzi Internetowy kurs angielskiego od podstaw na laptopieNiemal na każdym internetowym kursie angielskiego od razu dają Ci do studiowania podstawy gramatyczne. Gramatyki nie jesteś w stanie opanować w miesiąc czy trzy. Jest tego tyle, że dla osoby początkującej to strzał w dziesiątkę, by zabić jej motywację do uczenia się angielskiego. Właśnie dlatego po takich kursach online czy tradycyjnych znaczna ilość osób po prostu się poddaje, bo nagle, kiedy zobaczyli ile tego jest i jakie to jest skomplikowane, wmawiają sobie – „ja chyba jednak nie mam talentu do języków obcych„.

Jest to absolutna bzdura, ponieważ każdy jest w stanie skutecznie rozumieć i komunikować się w jakimkolwiek języku świata, potrzeba tylko praktyki i… odpowiedniej metodologii, której brakuje w standardowych kursach, które mają „tylko” za zadanie zdołować na samym początku kursanta zbiorem różnych zasad i słownictwa, którego nigdy w praktyce nie wykorzysta.

Prosty przykład drogi czytelniku:

Załóżmy, że umiesz rewelacyjnie zasady gramatyczne, ale nie znasz żadnych słówek, które są często używane w prawdziwym życiu jak np. „byliśmy” „dziękuję” „zrobiłem” czy „poproszę”. Wyobraź sobie teraz, że jesteś w amerykańskiej restauracji i chcesz zamówić pizzę. Jak by wyglądała Twoja komunikacja z kelnerką skoro znasz dobrze tylko gramatykę, ale nie wiesz jak wyrazić swoich słów, bo ich po prostu nie znasz? Zrozumienie i komunikacja jest nierealna, chyba, że narysujesz kelnerce pizzę na stole ;), jednak wiesz, że nie o to chodzi. I w tym właśnie jest problem.

A teraz odwróć sytuację. Znasz najczęściej występujące słownictwo, którego używa każdy Anglik lub Amerykanin nawet kilkaset razy w ciągu jednego dnia, ale w ogóle nie znasz gramatyki. Dogadałbyś się? No pewnie, że TAK.

Jeśli byłoby to coś w stylu – „Kali jeść kali pić” to druga osoba praktycznie i tak zawsze Cię zrozumie 😀 i właśnie o to chodzi!

Ucząc się najpierw zaawansowanych rzeczy czy też wszystkiego na raz tak jak w zwykłej szkole tracisz czas, pieniądze oraz zabijasz swoją wewnętrzną motywację do języków, które przecież jest tutaj najważniejsza, ponieważ bez motywacji nic nie zdziałasz, nawet jest dadzą Ci najlepszą technikę nauki świata!

Skup się najpierw na zrozumieniu języka angielskiego, a później dopiero skup się na zasadach gramatycznych, układaniu zdań itd. Zobaczysz, że potem będziesz miał/a już o wiele z górki. I takich kursów masz szukać!

Niestety kursów online uczących w ten sposób jest niewiele. W Polsce tę metodę wykorzystuje internetowy kurs angielskiego – http://1000-slow.pl i szczerze polecam ten serwis, ponieważ sam z tej metody korzystałem 🙂

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Wordpress Themes, Webdesign and WordPress Themes Free