Jak Szybko Nauczyć Się Angielskiego? – Czy To w Ogóle Realne?

Zastanawiasz się jak szybko nauczyć się angielskiego? Przeczytaj ten artykuł do końca, inaczej możesz stracić kolejne kilka lat na „naukę angielskiego”. Zapraszam.

Wielu ludziom czy też nawet nauczycielom języka angielskiego wydaje się, iż szybka nauka angielskiego jest niemożliwa, lecz to całkowita nieprawda. Z resztą nie ma co się wcale dziwić, jeśli chodziłeś/aś do szkoły, to wiesz doskonale, że taka nauka trwa latami.

Jest to spowodowane tym, iż takie osoby ciągle stosują swoje staroświeckie metody, nie mając zielonego pojęcia o technikach szybkiej nauki oraz wielu przeprowadzonych badaniach odnośnie przyswajania języków obcych.

Jak szybko nauczyć się angielskiego? - obrazek przedstawiający śmieszną antylopęW tradycyjnym systemie nauki angielskiego każą Ci się uczyć wszystkiego na raz. Pierwsze lekcja, a tu od razu jakieś podstawy gramatyki, na kolejnej poznasz trochę zwrotów, na jeszcze innej będziesz musiał/a wykuć na pamięć wszystkie nazwy zwierząt afrykańskich, mimo, iż większość z nich nie zobaczysz nawet na oczy w całym swoim życiu, a co za tym idzie… nie wykorzystasz danego słownictwa w praktyce.

Jak szybko nauczyć się angielskiego?, czyli jak szybko zacząć rozumieć język?

Szybka nauka angielskiego jest realna, ale pod warunkiem, że w pierwszej kolejności skupisz się na zrozumieniu języka obcego.

W każdym z wielu języków świata istnieje bardzo dużo słówek, aczkolwiek w rzeczywistości używamy ich tylko niewielki procent. Rozmaite badania i doświadczenie pokazują, że znajomość 1000 najczęściej używanych słów w codziennych sytuacjach pozwala nam zrozumieć nawet 80% treści danego języka.

Spójrz na dziecko, które uczy się swojego pierwszego języka. Nie ma pojęcia co to przymiotnik, nie wie nawet co to jest gramatyka ;), a i tak po czasie zaczyna sprawnie się z nami komunikować. Dzieje się tak dlatego, że było ono otoczone językiem dzień w dzień, otoczone słowami, które występują w prawdziwym życiu poniekąd kilkadziesiąt razy w ciągu dnia.

Jeśli chcesz szybko nauczyć się angielskiego, w pierwszej kolejności powinnaś lub powinieneś opanować perfekcyjnie 1000 najczęściej używanych słów, powtarzam – perfekcyjnie, czyli trwale.

Uświadom sobie fakt, że jeśli chcesz w miarę dobrze nauczyć się języka angielskiego, to w końcu i tak będziesz musiał/a nauczyć się tych słów. Jednak kluczowe jest właśnie to, aby zrobić to na samym początku nauki angielskiego.

Być może spytasz dlaczego? Ponieważ już za parę miesięcy, a nie lat (!), możesz mieć bardzo dużą zdolność rozumienia angielskiego. W szkole taki poziom osiągniesz dopiero po kilu latach, gdyż będziesz uczyć się różnych, niepotrzebnych rzeczy.

Zauważ, że jeśli po tak krótkim czasie ujrzysz pierwsze efekty w postaci rozumienia np. interesującego Cię artykułu na jakieś anglojęzycznej stronie, to automatycznie Twoja motywacja do nauki języka angielskiego momentalnie wzrośnie i będziesz kontynuował/a naukę dalej, ucząc się całych fraz lub zasad gramatycznych.

Wiele osób, które zaczynają naukę angielskiego bardzo szybko się poddaje. Właśnie z tego powodu, iż tradycyjne metody uczą Cię wszystkiego naraz i uwierz mi, że nie prędko zaczynasz rozumieć cokolwiek w tym języku. Twój poziom zrozumienia jest znacznie niższy. Masz bałagan w głowie, ponieważ na jednej lekcji czytałeś/aś jakieś sztuczne historyjki po angielsku, mimo iż nie miałeś/aś pojęcia o co w nich w ogóle chodzi, a na innej kazali Ci układać zdania. Kontynuowanie takiej nauki nie ma żadnego sensu i jeśli nic nie zmienisz, to prędzej czy później również się poddasz.

Rzecz jasna nie mówię i nie myśl, że poznanie 1000 słów, pomimo iż jest to najczęściej stosowane słownictwo w praktyce, wystarczy, żeby płynnie rozmawiać itd. Absolutnie nie i nie zamierzam mydlić nikomu oczu.

Natomiast jest to niesamowity fundament, który pozwoli Tobie naprawdę szybko zacząć rozumieć o co chodzi i da Ci dużego kopa na przyszłość, ponieważ zobaczysz szybkie rezultaty, jeśli oczywiście odpowiednio się przyłożysz 🙂

Zapamiętaj – możesz znać wszystkie zasady gramatyczne, które istnieją, a także najtrudniejsze słówka angielskie, ale bez bardzo dobrej znajomości najczęściej używanych słów w języku angielskim – na nic Ci się to nie przyda.

Cały system do nauki 1000 słów znajdziesz na tej stronie. Możesz uczyć się samemu w domu – online 😉

Both comments and pings are currently closed.

2 komentarze to “Jak Szybko Nauczyć Się Angielskiego? – Czy To w Ogóle Realne?”

  1. Zgadzam się całkowicie. Metody szkolne są trochę nieefektywne, bo uczą niepotrzebnych rzeczy.

    ładnie to ująłeś. W bardo prosty klarowny sposób. Sam wiedziałem to od dłuższego czasu, ale nie potrafiłbym tego wyjaśnić w taki sposób.

    Pozdrawiam

  2. Agata pisze:

    Metoda bardzo dobra, również z niej korzystałam, ale trzeba pamiętać, żeby na tym nie zaprzestać nauki. Jeśli chcemy oczywiście płynniej się porozumieć niż tylko zdania jak np „Ptak latać na niebo” ;D choć w zbiorze 1000 słów są też czasem odmiany.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Wordpress Themes, Webdesign and WordPress Themes Free