Nauka Słówek – Angielski Online – Jak Szybko i Prawidłowo Się Ich Uczyć?

Nauka słówek w angielskim, tak jak w każdym innym języku obcym, to bez wątpienia całkowita podstawa jeśli chodzi o zrozumienie. Dowiesz się już za moment jak w prawidłowy sposób rozpocząć naukę słówek angielskich, by ominąć tradycyjny błąd, który wszyscy popełniają i jak możesz uczyć się w łatwy sposób słownictwa online, bez ściągania żadnych programów, i na dodatek mieć przy tym jeszcze profesjonalną wymowę i wiele więcej…

Podstawowym błędem praktycznie większości osób zaczynających swoją naukę słówek po angielsku jest niezwracanie uwagi na ich przydatność w codziennym życiu. Co dokładnie mam na myśli?

Najstarsze wydawnictwo na świecie „Cambridge University Press” wydało kiedyś publikację w której umieszczono masę badań odnośnie nauki języków. Z jednego z badań wynika, że w przeciętnej angielskiej rozmowie aż ok. 80% słów, to słowa należące do 1000 najczęściej używanych słów angielskich, mimo iż w języku angielskim jest ponoć ok. 500 000 słów!

Przeciętny Anglik czy Amerykanin w 90% swojego życia używa stale tylko 800 – 1000 słów. Perfekcyjne i trwale ich opanowanie pozwala Ci zrozumieć większość treści i główny przekaz w języku angielskim.

Nauka słówek angielskich - żyrafa otoczona słówkamiBiorąc to pod uwagę nie rób tak jak wszyscy i nie ucz się byle jakich angielskich słówek. 1000 najczęściej używanych słów jesteś w stanie nauczyć się naprawdę o wiele szybciej i dzięki temu zobaczysz szybkie rezultaty (a to da Ci dużo motywacji, by uczyć się dalej!), a nauka i późniejsza jej kontynuacja będzie o niebo łatwiejsza, gwarantuję Ci to.

Gdybyś uczył/a się w szkole językowej, to dopiero po kilku latach nabyłbyś bądź nabyłabyś taki poziom zrozumienia, gdyż najczęstszych słówek uczyłbyś/abyś się przy okazji. W szkołach najpierw uczą Cię nazwy wszystkich miesięcy, zwierząt itd., zanim zaczniesz rozumieć jakieś komunikaty minie kilka lat! Kluczem jest tutaj nauka tych słówek na samym początku i maksymalnie skupienie się na nich, a nie na rzeczach, które wykorzystasz raz w roku jak np. słówko giraffe, czyli żyrafa! 🙂

Więcej na ten temat dowiesz się z tego filmiku.

Oczywiście, by ta metoda zadziałała, nie nauczysz się słówek po angielsku przy pomocy słownika 😉 Już nie mówię o tym, że w słowniku nie masz 1000 najczęściej spotykanych słów w codziennym życiu, ale przy każdym słówku masz 10 różnych znaczeń i na dodatek nie masz tego co najistotniejsze… wymowy.

Z pomocą przychodzi nam tutaj serwis http://1000-slow.pl w którym twórcy zawarli wszystkie te rzeczy, a nawet jeszcze więcej. Nauka słówek angielskich odbywa się online, czyli nie ma potrzeby instalowania żadnego programu.

Każde słówko jest z wymową native speaker’a. Innymi słowy prawdziwego Anglika, a nie lektora, tak jak w przypadku większości kursów online na rynku, czyli osoby, która nauczyła się języka angielskiego np. Polaka. To niezwykle ważne, ponieważ uczysz się od razu oryginalnego akcentu i nie będziesz miał/a później problemu ze zrozumieniem rodowego Anglika.

System http://1000-slow.pl ma również inną, niebywale przyspieszającą opcję nauki słówek – przystosowuje się do Ciebie. Zauważ, że kiedy uczysz się każdego słowa ze zwykłej listy słówek albo z zeszytu, to tracisz mnóstwo czasu na naukę tych słówek, które już znasz, bo nie da się ich ominąć. Identycznie jak uczysz się w szkole językowej w grupie.

Część grupy uczy się tego, co ty już znasz i w taki sposób marnotrawisz mnóstwo swojego czasu, ponieważ każda osoba uczy się w innym tempie. Jest to w ogóle nieefektywne. Z resztą jeśli chodziłeś/aś do szkoły to wiesz dobrze, że są osoby, które wszystko zapamiętają z lekcji, a inni bez siedzenia nad książkami w domu niczego się nie nauczą.

Jedna osoba potrzebuje 20 powtórzeń, by zapamiętać dane słówko, a inna tylko 5. Ta strona Ci to umożliwia, bo uczysz się tylko tego, czego jeszcze nie znasz i nie tracisz czasu.

Jeśli chcesz, by Twoja nauka słówek w języku angielskim naprawdę miała sens, bez tracenia długich miesięcy i pieniędzy, wejdź na tę stronę i dowiedz się więcej.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Wordpress Themes, Webdesign and WordPress Themes Free